Dzień Kundelka

Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października.  Data święta nie jest przypadkowa i zbiega się Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla innych. Święto powstało, aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność, ale również aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą, a często na najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego z wielką radością dzieci świętowały ten dzień. Przedszkolaki już wiedzą, że każde zwierzę zasługuje na uwagę i miłosć!To przecież nie pluszowa zabawka, a żywa istota. Dzieci wysłuchały bajek i wierszyków, których bohaterami były pieski. Chętnie uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych oraz muzyczno-ruchowych. Był to mile spędzony czas przepełniony zabawą, muzyką i pozytywną energią. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijanie empatii i poczucia odowiedzialności.