LOGOPEDIA JUŻ W PRZEDSZKOLU?

Wiek przedszkolny to czas,  w którym zarówno najlepiej rozwijać mowę dziecka, jak i usuwać wszelkie nieprawidłowości.

Zajęcia logopedyczne obejmują zarówno profilaktykę (zajęcia w grupie rówieśniczej) oraz terapię logopedyczną (praca w małych, maksymalnie czteroososbowych zespołach).

Grupowa forma zajęć z profilaktyki logopedycznej jest dla dzieci formą zabawy. Dodatkowo stanowi ona bardzo ważny wstęp do ewentualnej pracy indywidualnej, bądź w małych grupach. Podczas takich zajęć szczególną wagę przywiązuje się do ćwiczeń narządów mowy, słuchowych i logorytmicznych oraz ćwiczeń koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej.

PODCZAS ZAJĘĆ LOGOPEDYCZNYCH W NASZYM PRZEDSZKOLU PROWADZONE SĄ ĆWICZENIA, KTÓRE MAJĄ NA CELU:

• kształtowanie prawidłowego toru oddechowego,
  • usprawniania motoryki aparatu artykulacyjnego (języka, warg, podniebienia, żuchwy),
  • wzbogacanie słownictwa,
  • rozwijanie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi,
  • wywołanie prawidłowej artykulacji poszczególnych głosek.