Światowy Dzień Jabłka

"Czy czerwone czy zielone

jabłka są od zawsze zdrowe.

Mają moc i witaminy

dla chłopaka i dziewczyny"

28 września 2023 r. "Słoneczka" obchodziły Światowy Dzień Jabłka. Owoc ten jest symbolem polskiego rolnictwa. To jeden z najpopularniejszych owoców w kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z Polski. W tym dniu dzieci dowiedziały się, że regularne spożywanie jabłek zmniejsza ryzyko powstawania wielu chorób, między innymi:  udaru mózgu, cukrzycy typu 2, demencji starczej, choroby Alzheimera czy astry oskrzelowej. Ponadto, ich gryzienie i żucie stymuluje dziąsła i pobudza wydzielanie śliny, która działa przeciwbakteryjnie i przeciwpróchniczo. Przedszkolaki miały możliwość oglądnięcia ciekawej prezentacji multimedialnej oraz zapoznania się z walorami odżywczymi owocu. Odbyła się też degustacja różnych odmian jabłka. Dzieci nauczyły się piosenki pt."Małe czerwone jabłuszko" oraz wykonały dla siebie piękne opaski na głowę.